Wypożycz busa Gdańsk Pruszcz Gdański

GITD powiększy flotę

Kategorie

Potrzebujesz wypożyczyć busa?

Skontaktuj się z nami!

GITD powiększy flotę

GITD powiększa flotę

Z ostatnich wiadomości, opublikowanych w serwisie autodziennik wynika, że na polskich drogach pojawią się dodatkowe 33 pojazdy rejestrujące wykroczenia. Bedą one jeździły w całej Polsce, co ma podwoić ilość wystawianych mandatów.

Nieoznakowane radiowozy – ilość mandatów w 2022

GITD dzięki nieoznakowanym radiowozom od początku 2022 roku złapało już 27 tysięcy kierowców, co jest znacznym wzrostem w stosunku do ubiegłego roku. Wszystko za sprawą nowych przepisów oraz zwiększeniu ilości nieoznakowanych pojazdów.

W jakich pojazdach zostaną zamontowane urządzenia rejestrujące wykroczenia?

Zostało potwierdzone, że nowe radary zostaną zamontowane w pojazdach: Ford Mondeo, Ford Focus, Volkswagen Passat oraz Peugeot Partner.
To sprawi, że flota nieoznakowanych pojazdów zwiększy się o dodatkowe modele utrudniając zauważenie przez kierowców nowych “pułapek”.

W jakie radary zostaną wyposażone nowe samochody GITD oraz co potrafią?

Nowe nieoznakowane pojazdy będą wyposażone w system Ramet AD9C produkowany przez naszych południowych sąsiadów z Czech. System ten nie tylko zmierzy prędkość z dokładnością do 3%, ale również jest w stanie rejestrować kierowców przejeżdzajacych na czerwonym świetle.

W jaki sposób będą wykorzystywane nowe pojazdy GITD?

Nowe radiowozy “pułapki”, będą stały przy skrzyżowaniach, drogach krajowych, jednak nie będą one wykorzystywane jak samochody grupy SPEED do pościgów za przekraczającymi prędkość kierowcami.

Skutki wprowadzenia nowego taryfikatora mandatów

Z danych policji na rok 2022 wynika, że przez wprowadzenie nowych przepisów sprawiło, że na polskich drogach było dużo mniej wypadków. W samym okresie wakacji 2022 było niemal o 200 wypadków mniej niż w 2021 roku. 

Jak uniknąć mandatu?

Odpowiedź jest prosta, trzeba zdjąć nogę z gazu! Wiadomo, każdy z nas czasami się zapomni, ale miejmy zawsze z tyłu głowy, że jesteśmy teraz w jesienno-zimowym okresie przejściowym i warunki na drodze zmianiają się każdego dnia. Zauważono też, że korzystanie z aplikacji Yanosik pomaga w przepisowej jeździe, przypominając kierowcom o dozwolonej prędkości. 

Życzymy Wam szerokiej i bezpiecznej drogi!

Źródła:
Autodzinnik
IPL

Tags :
Wiadomości motoryzacyjne
Udostępnij :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Zostaw nam swój numer z chęcią doradzimy!